Aliens Omnibus 6.

 

Omnibus 6. - Vetřelci

Autor: různí Vydavatelství: BB/art  Rok vydání: 2011 Počet stran: 376

Hodně muziky za málo peněz, chtělo by se prohlásit v souvislosti s comicsovou řadou Omnibus. Tedy ještě do nedávna to tak docela neplatilo vzhledem k doporučené ceně jednoho svazku, která činila skoro devět stovek.

To se ovšem před časem změnilo. Comics Point na pulty dal vybrané tituly Omnibusu s cenou více než příznivou – bez koruny za tři stovky. A to už je jiné kafe. Na jeden výtisk se chci dneska podívat podrobněji, konkrétně na šestku řady věnované Aliens.

Omnibus 6. - Vetřelci
Již mnoho let se Omnibusy z provenience nakladatelství Dark Horses věnují filmových klasikám. Star Wars, Indiana Jones, Predator nebo již zmínění Aliens byli svěřeni comicsovým tvůrcům, aby látku zpracovali a přetvořili k obrazu svému.Výsledkem je celkem šest svazků napěchovaných příběhy o tomto ne zrovna přátelském živočišném druhu z hlubin vesmíru.
Všechny podobné kompilace nabízí řadu nesporných výhod. Patrně nejzásadnější je příležitost na jednom místě představit autory, ke kterým by se čtenář za jiných okolností třeba ani nedostal.
Současně je tady možnost okamžitého srovnání jednotlivých prací. Téma je jasně dané a záleží na autorech samotných, jak se mu postaví. V konečném důsledku nezáleží na tom, zda čtenáře zajímá více tematika vetřelců nebo comicsové zpracování jako takové.

Omnibus 6. - Vetřelci

Na prostoru třinácti příběhů si tady dala dostaveníčko skutečná plejáda jmen, včetně opravdových veteránů, jakými jsou třeba Gene Colan (Daredevil) nebo Chuck Dixon (Batman). Nesmí chybět ani můj oblíbenec Eduardo Risso, známý hlavně řadou 100 nábojů. Barvy něžného pohlaví tentokrát hájí Nancy A. Collins, známá spisovatelka hororů.

Kromě okouzlující osobitosti jednotlivých zpracování, stojí za pozornost rozsah příběhů. Zatímco trio Tom a Mary Bierbaumovi a David Ross příběhem Xenogeneze „zabrali“ úctyhodných devadesát stránek, Mark Schultz, Phil Amara a výtvarník Rick Leonardi zvolili vyloženě úsporný přístup. Černobílé vyprávění o výpravě do tajemné jeskyně ukryté kdesi v pralese s rozsahem osmi stran, vyloženě zavání minimalismem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..